Çevre Sorumluluğu

Çevre Sorumluluğu

Çevreye ve topluma karşı sorumluluklarının bilincinde, sürekli gelişime inanan, ürün ve hizmetlerinde kaliteye öncelik veren, teknoloji ve kalite bakımından öncü şirketlerden biri olarak çevreye yönelik politikamız:

  • - Çevre kirlenmesine neden olabilecek etkenleri kontrol altında tutarak ve mümkün olan en iyi teknolojiyi kullanarak, çevreye vereceğimiz kirlilik ve zararı en aza indirmek.
  • - Çevre ile ilgili tüm yasa ve yönetmeliklere uymayı minimum yeterlik kabul edip yasal şartlara uyumu sürekli iyileştirmek.
  • - Çevre bilincini ve çevreyi korumak adına yaptığımız çalışmaları, çalışanlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve toplum ile paylaşmak; yaşam felsefesi olarak benimsenmesini sağlamak; çevresel duyarlılığı arttırmak için ihtiyaçlara göre gelişen eğitimler vermek.
  • - Atıklarımızı ayrı toplayıp mümkün olduğunca geri dönüşüme katkıda bulunmak ve diğer doğal kaynak tüketimini azaltarak, doğal kaynakların ömrünü uzatmak.
  • - Faaliyetlerimizden kaynaklanan atıklarımızı ve kirleticileri kaynağında azaltmak; insana ve çevreye saygılı olmak.

Bugünün insanına ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek, ülkemiz ve dünya için çevre koruma bilinciyle davranmak ve bu bilinci yaymak görevimizdir. Sürekli gelişen sistemimizle çevre korumayı ürün kalitesi ve gereksiz kaynak kullanımını önleyici faaliyetlerle birlikte uygulayan bir şirket olmayı taahhüt ederiz.

Kılıç Deniz Ürünleri kafes çiftçilik yönetim sistemleri güncel olarak (08.2020 itibariyle) Çiftlik projelerine göre açıklanamayan kayıp yüzdeleri Mavisular projesi için % 1,6, Orfoz projesi için % 1,3, Salih Adası projesi için % 1,4 ve Ofshore projesi için % 1,3'tür.

Kılıç Deniz Ürünleri A.Ş Kafes yetiştiriciliği yönetim sistemlerinde 2020 yılında Çipura ve Levrek türleri için herhangi bir hastalık salgını yaşanmamıştır, kritik seviyede tehlike altındaki hayvan veya memelilere zarar verilmemiştir, Antibiyotik veya Anti-parazitik kullanılmamıştır ve balık kaçışı olmamıştır. ASC standardının uygulandığı tesislerimizde yerel yetkililer ve ASC komitesi, nesli tükenmekte olan hayvan ve / veya memelilerin zarar görmesi durumunda, Antibiyotikler ve / veya Anti-parazitik kullanımlarında, olası balık kaçışları ve kaçış miktarı hakkında bilgilendirilecektir. Bilgiler ayrıca www.kilicdeniz.com adresinde yayınlanacaktır. 

Tanıtım Videomuz
Sürdürülebilirlik
Youtube Kanalımız
İzin veriyorum
Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruzÇerez politikamız