İHRACAT ŞAMPİYONU YİNE KILIÇ OLDU

TÜRKİYE SU ÜRÜNLERİ VE HAYVANSAL MAMULLER İHRACAT ŞAMPİYONU KILIÇ HOLDİNG

Kılıç Holding, 175 milyon dolarlık ihracat rakamıyla 2018 yılı Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller ihracat şampiyonu oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği “İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni”nde Kılıç Holding adına ödülü alan Kılıç Holding İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan, “İhracatta şampiyonluğumuz sürecek” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 26. Olağan Genel Kurulu ve 2018 yılı İhracat Şampiyonları Ödül Töreni gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıllarda da Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller ihracat şampiyonu olan Kılıç Holding, zirvedeki yerini 175 milyon dolar ihracat rakamıyla korudu. Kuruluşundan bu yana kırdığı ihracat rekorlarıyla ülke ekonomisine katma değer kazandıran Kılıç Holding’in başarılarını sürdüreceğini söyleyen Kılıç Holding İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan, “2018 yılında 63 ülkeye gerçekleştirdiğimiz 175 milyon dolarlık ihracat rakamını 2019 yılında daha da yukarıya taşıyacağız. Sektörümüzün başarılı yerlere gelmesi ve ülke ekonomisine katkı için şirket olarak aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

“Şampiyonluğumuzu koruyacağız”

Kılıç Holding olarak her zaman ülke ekonomisine daha fazla katma değer sağlamayı hedeflediklerini belirten Kızıltan, ülke ekonomisine döviz kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Elde ettikleri ihracat rakamı ile sektörde lider olmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Kızıltan, “Türkiye ekonomisini güçlü kılacak en önemli faktörler üretim, istihdam ve ihracattır. Kılıç Holding olarak bu üç kalemde de katkılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. İnanıyoruz ki önceki yıllarda yaşadığımız ihracat şampiyonluğu gururunu, önümüzdeki yıllarda da daha iyi rakamlarla sürdüreceğiz” dedi. Kızıltan Ödülü, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız sayın Mustafa Varank ve Ticaret Bakanımız sayın Ruhsan Pekcan’ın elinden aldı.