Türkiye İhracatçılar Meclisi  (TİM) tarafından 2021 yılı İhracat şampiyonları ödül töreni gerçekleştirildi.

Kılıç Deniz, pandemiye rağmen 262 milyon dolarlık ihracat rakamıyla, her yıl olduğu gibi, 2021 yılında da Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller ihracat şampiyonu olmayı başardı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen tören kapsamında, Dış Ticaret firmamız KLC Gıda 262 Milyon Dolarlık ihracat rakamıyla, 2021 yılında da Su Ürünleri ve Hayvansal Mamüller sektöründe Türkiye’nin İhracat Şampiyonu olarak ödüle layık görüldü.

 “İhracat şampiyonluğu”  2021 yılı ödül töreninde, sektör birinciliği ödülünü, KLC Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Sinan Kızıltan, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Nureddin Nebati ile TİM Başkanı Sayın İsmail Gülle’nin elinden teslim aldı.

Kızıltan’ Tam  entegre yapımız ve çalışanlarımızın bize olan bağlılığı üretim şeklini sürdürülebilir kılan en önemli etken olarak görüyoruz. Bu sayede, ürettiğimiz balıklarımızı dünyanın her köşesindeki sofralara taşıyarak ülkemize döviz kazandırmaya devam ediyoruz. Su Ürünleri Ve Hayvansal Mamüller kategorisinde gerçekleştirdiğimiz ihracatla bu yıl da ihracat şampiyonu olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği geçen ekip arkadaşlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum’ dedi.