Kılıç Holding sektör liderliğini ödülle taçlandırdı.

Türkiye’nin en büyük su ürünleri üreticisi Kılıç Holding, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan “2016 yılı ihracat ilk 1000” listesinde ilk 100’de yer alması sebebiyle ödülünü, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin elinden törenle aldı.
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 24. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların katılımıyla gerçekleşti. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), geçtiğimiz günlerde açıkladıkları İlk 1000 İhracatçı Firma-2016’da sıralamaya giren firmalara törenle plaketlerini verdi. Bu araştırmaya göre, 2016 yılı ihracat rakamlarına göre 94. sırada yer alan Kılıç Holding şirketlerinden KLC Gıda, sektöründeki liderliği de kimseye bırakmamış durumda.

Kılıç Holding’e ödül Canikli ve Zeybekçi’den

Uzun süredir sektöründe ve ülke genelinde yüksek ihracat rakamlarıyla Türkiye’nin önemli şirketlerinden biri olan KLC Gıda adına ödülü Kılıç Holding İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin elinden aldı.
141,87 milyon dolarlık ihracat rakamıyla genel sıralamada 94’üncü olan KLC Gıda, su ürünleri ve hayvansal mamüller sektöründe ise liderliği kimseye bırakmayarak birinci sırayı elde etti. İhracat rakamlarını her sene yukarıya çekerek ülke ekonomisine artı değer sağlamayı sürdüreceklerini belirten Kızıltan, “TİM sıralamasında genel bazda ilk yüz içinde 94. sıra, sektörümüzde ise liderlik ve aldığımız bu plaket, doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. 60 ülkeye yaptığımız ihracat payını arttırmak ve yeni ülkelere ihraç etmek için durmaksızın çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu plaketi tüm çalışanlarımız adına alıyorum” dedi.

IMG-20170617-WA0001
Facebook IconYouTube IconTwitter IconInstagramInstagramInstagram