Kalite Sistemleri

İzlenebilirlik

Kılıç Deniz A.Ş.’nin amacı her ürünü için %100 izlenebilirliktir. Mevcut izlenebilirlik sistemimiz ürünü balık yumurtasından ambalajlı balığa kadar takip etme imkanı sunar. Firmamız yıllardır kalite güvenliğini hedef alarak üretim yapmaktadır.

Balığı değerlendirme

Her lokasyondaki balıklarımızdan, hasat edilmeden önce boyutu, yoğunluğu, rengi, ağırlığı konusunda bilgi topluyoruz. Bu bilgiler ışığında balıklarımızı hasat ediyoruz. Paketleme tesisimize gelen hasatlık her balığı, hammadde kabul kontrollerinden geçirip, müşteriye ulaştırıncaya kadar kalite kriterlerimize göre değerlendiriyoruz.

Gıda güvenliği

Müşteriye güvenli ürün sunabilmek için üretim zincirinin her aşaması izleniyor.  Tüm analizler gerekli alt yapıya sahip iç laboratuvarlarımızda ve akredite dış laboratuvarlarda yapılıyor.

Sertifikalandırma

Kılıç Deniz bağımsız kuruluşlar tarafından farklı gıda standartlarına göre sertifikalandırılmıştır. Örneğin; BRC, IFS, Global GAP, ISO 22000.

Optimum kalite için tedarikçi denetimleri

Kalite sağlama ekibimiz, tedarikçilerimizi her yıl denetlemektedir. HACCP, hijyen yönetimi, izlenebilirlik, vb. konularla ilgili tedarikçilerimiz denetlenmektedir.

Yolunda gitmesini sağlamak
Kılıç deniz ürünleri ile ilgili her türlü kayıt, müşteri yorumları, düzeltici faaliyetler, ürün spesifikasyonları, vb. kaydedilmektedir. İstenen bilgilere kolayca ulaşılabilecek basit bir sistem uygulanmaktadır.

Kalite departmanı
Kalite departmanımız, ürün kalitesi ile ilgili tüm konularda müşteri ile iletişim kuracak şekilde koordine edilmiştir. Her türlü geri bildirimler titizlikle değerlendirilmektedir. Ayrıca üretimin her aşamasında ürün güvenliğini ve kalitesini sağlayacak şekilde koordineli çalışmaktadır.

Hazır olmak
Kılıç Deniz A.Ş. tüm ürünleri için balık yumurtasından müşteriye kadar tam izlenebilirliğe sahiptir. Her yıl ürünün geri çağırma/çekme testleri uygulanmaktadır.
unnamed

Facebook IconYouTube IconTwitter IconInstagramInstagramInstagram