BODRUMLU KILIÇ DENİZ ÜRÜNLERİ A.Ş. TÜRKİYE’NİN 188. BÜYÜK ŞİRKETİ OLDU

 

bc80161d-0df8-4679-b85c-6fd8719b34e9Bodrum’dan dünyaya açılan Kılıç Deniz Ürünleri’nin görkemli başarısı

Türkiye’nin lider su ürünleri kuruluşu ve Ege Bölgesi’nin gurur kaynağı firmalarından Kılıç Deniz Ürünleri, İstanbul Sanayi Odası’nın raporuna göre 2015 yılında Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında 188. sıraya yükseldi. Listede bir önceki yıla göre 57 basamak birden yükselen Kılıç Deniz, özel şirketler arasında 180. sırada yer aldı.

Son yıllarda yaptığı Ar-Ge ve teknoloji yatırımlarıyla balıkçılıkta çıtayı biraz daha yukarı taşıyan Kılıç Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, konu hakkında şunları söyledi: “İSO sıralamasında bu sene de yerimizi üst sıralara taşımaktan büyük gurur duyuyoruz. İSO 500’de yer bulmak için şirketlerin Türkiye’de gerçekleştirdiği üretim, Türkiye’den yaptığı ihracat, Türkiye’de yarattığı katma değer, istihdam, karlılık ve verimlilik inceleniyor; elde edilen veriler toplam Türkiye rakamları ile karşılaştırmalı olarak analiz ediliyor. Geçen senelerde olduğu gibi bu sene de bu liste içinde yer almak ve önceki yıllara göre çok daha üst sıralara tırmanmış olmak bizim için gurur verici. Yaklaşık 2.000 kişilik istihdamımızla gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz ve ihracatımız ile ülkemizin ekonomisine katma değer sağlamaktan ve bunların neticesinde sektör lideri olarak her sene istikrarlı bir şekilde bu listede yer almaktan mutluluk ve kıvanç duyuyoruz.”

Holding İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan ise, Kılıç Deniz’in sektöründe sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da lider kuruluşları arasında yer aldığını ifade ederek, “Kılıç, ürünlerini yurt içi pazarda Türk halkına sunduğu gibi, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Dünya’nın birçok ülkesine de ihraç etmektedir. Sürekli gelişen ve sistemli bir şekilde büyümeye devam eden Kılıç Holding, ilk kurulduğunda Ege’de faaliyet gösteren yerel bir balıkçılık firması iken bugün 55’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren ve yıllık 45 bin tonluk üretim kapasitesiyle, Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük üreticisi konumuna gelmiştir. Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birliği’nin 2015 yılı verilerine göre, yıllık 115 milyon dolar ihracat rakamı ile hayvancılık sektöründe de Türkiye birincisi olmuştur.” diye konuştu.

Facebook IconYouTube IconTwitter IconInstagramInstagramInstagram